Žieminės palapinės - komfortiškai žvejybai

Žieminės palapinės - tai vienas svarbiausių prisiekusio žvejo amunicijos dalių. Šią žiemą BAUSA siūlo keletą naujų žieminių žūklės palapinių. Palapinės kubai – tai patogios ir itin greitai pastatomos bei išrenkamos palapinės, skirtos tiek žiemos, tiek vasaros sezonams. Kubo formos palapinės apsaugos nuo žvarbaus vėjo ir šalčio. Išskyrėme keletą niuansų, kurie yra svarbiausi renkantis palapinę žiemos žūklei.

Konstrukcija


Renkantis, atkreipkite dėmesį, kad palapinė būtų pagaminta iš patvarios bei drėgmei atsparios medžiagos. Siūlės turėtų būti dvigubos, kad palapinė būtų ilgaamžė ir tvirta. Šaltesnėms žiemoms patariama rinktis pašiltintos „termo“ medžiagos palapines. Didelėms vėjo apkrovoms atlaikyti rėmo konstrukcijos vamzdeliai turėtų būti stiklo pluošto pilnaviduriai 11-12 mm, mažesnio diametro vamzdeliai gali išsilenkti ar lūžti. Patartina, kad palapinės šarnyrai būtų metaliniai, nes plastmasinės detalės šaltyje greičiau lūžta bei stringa palapinės sulankstymo metu.

Išmatavimai


Palapinės kubai pakankamai erdvios žvejojant dviese. Palapinės aukštis leidžia pilnai išsitiesti atsistojus. Net ir aukštesniam žvejui palapinė nebus ankšta todėl, kad šių palapinių aukštis priklausomai nuo modelio yra 205-250 cm.

Komplektacija

Komplektacijoje įprastai būna 8 sraigtiniai tvirtinimo kuoliukai - 4 skirti palapinės kampams, o likę 4 skirti tvirtinimo virvėms nuo palapinės kampų (tvirtinimui prie ledo, papildomam palapinės stabilumui užtikrinti). Kai kurių modelių komplekte būna papildomi 2 tinkliniai krepšiai, kuriuos galima tvirtinti prie rėmo konstrukcijos bet kurioje vietoje. Palapinės dugnas gali būti komplektuojamas prie visų kubo tipo palapinių. Įprastai tokio maksimalaus komplekto kaina šiek tiek didesnė, tačiau užtikrina komfortišką žvejybą.

Palapinės dugnas

Palapinės dugno privalumas, jog palapinėje neatitirpsta ledas, todėl bus mažiau drėgmės ir kondensato. Palapinėje su dugnu geriau išlaikoma šiluma.
Dugnai būna dviejų tipų: Termo ir PVC dugnas.  Termo dugnas - kaip ir termo palapinės sienelės vidinis užpildas SINTIFONAS . PVC dugnas - tai sandarus, sulankstomas iš PVC medžiagos pagamintas dugnas, o viduje poliesteris. Abiejų tipų dugnuose yra padarytos 17-25 cm skersmens skylės eketėms, išdėstytos pagal vieną sienelę. Kampuose yra skylutės tvirtinimui sraigtiniais kuoliukais - taip išvengiama dugno slydimo.

Ventiliacija


Žieminėse palapinėse turėtų būti ventiliacinės angos, per kurias į vidų patenka ir pasišalina oras bei kondensatas.

Palapinės statymas


Kubo formos palapinių surinkimas paprastas ir greitas. Palapinė statoma tempiant už kilpų, esančių išorinėse sienelėse, visų pirma ištempiamas stogas, tuomet tempiamos sienos. Šias palapines rekomenduojama statyti dviese, tempiant priešingas sieneles vienu metu. Palapinės kampai sutvirtinami kuoliukais. Papildomai ištempiamos virvės stabilumui užtikrinti.

Universalumas 


Ne termo palapinės vienas šonas būna pilnai atidaromas ir pakeliamas naudojant metalinius teleskopinius stulpelius, tad palapinė tampa universalesnė, galima naudoti ir kitais metų laikais žvejyboje ar poilsiui gamtoje. Palapinėse yra keturi ar aštuoni skaidrūs langai, kuriuos esant reikalui galima uždengti ar atidengti norint daugiau šviesos. Spalvų deriniai žiemos palapinių gamyboje būna šviesesni (šviesiai pilka, geltona, oranžinė), todėl palapinėje dienos metu nereikės naudoti šviestuvo. 

Transportavimas


Viskas susideda į transportavimo krepšį, kuris su palapine sveria apie 13-15 kg, termo medžiagos palapinė apie 19 kg. Supakuota palapinė yra pakankamai kompaktiška, išmatavimai apie 150 x 18 x 18 cm, todėl nesudėtingai tilps į automobilį.

Jei kyla daugiau klausimų ar reikia papildomos informacijos - susisiekite su mumis!

Komfortiškos  žvejybos!