Vidaus durys - kaip išsirinkti?

Interjero dalis

Vidaus durys - tai neatsiejama interjero dalis, nesvarbu, kur gyvenate - name ar bute. Durys gali papildyti interjerą arba būti funkcionalia interjero dalimi. Pastebima tendencija, kad pirkėjai vis dažniau prekes įsigyja internetu, renkasi ne tik drabužius, techniką, bet ir apdailos prekes bei duris. Perkant internetu taupomas laikas ir išvengiama trasportavimo rūpesčių.  Internetu išsirinkti duris paprasta, jei žinosite tam tikrą informaciją ir pasinaudosite patarimais.

Visų pirma, reiktų nuspręsti, kokio stiliaus durų ieškote pagal tai, koks namuose vyrauja interjero stilius - klasika, modernus, skandinaviškas stilius ar kt. Durų gamyboje dažniausiai pasitaikantys du stiliai - klasika ir modernas. Klasikinės vidaus durys - neblėstanti elegancija, pasižyminti ilgai išliekančia verte. Klasikiniam stiliui labiau būdingos faneruotos arba medžio masyvo durys, turinčios filingus, papildomas apvadų detales ir „karūnas“.

  

Modernus stilius pasižymi griežtomis linijomis bei atsikartojančiomis formomis. Šio stiliaus interjere tinka blizgios šaltos medžiagos. Modernaus stiliaus durys dažniausiai turi horizontalių ar vertikalių stiklų intarpus, kurie gali būti įvairių spalvų, matiniai, skaidrūs ar tonuoti. Šių durų konstrukcija būna modulinė, t.y. surenkama iš atskirų detalių, todėl sudužus stiklui nesudėtingai galima jį pakeisti. Modernių durų padengimai gali būti laminatas, ekofaneruotė, dažytas MDF ar faneruotė.

  

Durų stilius įprastai derinamas prie bendro interjero, tačiau durys turi būti ne tik puošmena, bet ir funkcionalios bei praktiškos. Renkantis duris taip pat svarbu žinoti, koks varčios karkasas ir padengimo tipas, nuo to priklauso durų kokybė, ilgaamžiškumas bei atsparumas mechaniniams pažeidimams. Kambariams, kur yra daugiau drėgmės, labiau rekomenduotinas ekofaneruotės padengimas, visuomeninės paskirties pastatuose reiktų rinktis CPL dangą. 

Standartinėje gamyboje dažniausiai pasitaikantys durų padengimo tipai:

  • Laminatas. Tai preso pagalba užklijuota plėvelė - vienas pigiausių durų padengimo variantų. Laminato privalumas - labai plati spalvų gama.
  • CPL danga. Ypač atspari mechaniams pažeidimams ir drėgmei. Naudojama visuomeninio naudojimo patalpose.
  • Ekofaneruotė. Aukštesnio atsparumo klasės durų padengimas - plastiko pagrindu pagaminta plėvelė, kuri turi medžio struktūros efektą bei yra atspari mechaniniams pažeidimams ir drėgmei.
  • Faneruotė. Tai natūralus medžio lukšto padengimas, kuris karšto preso pagalba užklijuojamas ant varčios. Įprastai faneruotės storis yra apie 0,6 – 3 mm. Faneruotos durys atrodo prabangiai ir išlaiko medžio tekstūros raštą. Svarbu! Nesirinkite tamsios spalvos durų kambaryje, kuriame yra tiesioginiai saulės spinduliai. Nublukimo tikimybė.
  • Faneruotos dažytos. Tai faneruotos durys, dengtos emale ar dažais. Standartiškai, tai - šviesios spalvos durys (baltos ir baltos spalvos atspalviai).  Toks padengimas atrodo šiuolaikiškai ir prabangiai, faneruotė suteikia medžio struktūrą, o dažymas pasirinkta spalva - modernumo ir inovatyvumo pojūtį.
  • Dažyta MDF. Tai dažytos lygaus paviršiaus durys. Privalumas - galima dažyti iš plačios RAL paletės Jūsų pasirinkta spalva.
  • Medžio masyvo durys. Gaminamos iš ąžuolo, pušies ar uosio medienos - tai prabangios ir ilgaamžės durys, tačiau reikalaujančios papildomos priežiūros. 

Durys skirstomos į modulines ir skydines

Vizualiai skydinės durys atrodo lengviau nei modulinės ir tai įtakoja jų stabilumą. Konstrukciją sudaro pagamintas iš MDF arba klijuotos medienos plokštės rėmelis. Užpildas - „korys“ arba pasirinkimui perforuota medžio drožlių plokštė, kurią galima užsisakyti už papildomą mokestį. Rėmas su išpildymu apdėtas iš dviejų pusių 3 mm storio HDF plokšte ir dekoratyvine danga. Išpildymų montavimui šiuose modeliuose naudojamos įvairių profilių stiklo rėmeliai.  Modulinių durų konstrukciją sudaro 2 vertikalios sijos, viršutinis ir apatinis skersiniai. Varčios užpildas - įvairaus storio plokštės arba 4 mm storio stiklas. Kiekvienam modeliui galima parinkti dekoratyvinę dangą. Šiose duryse stiklai ir kiti užpildai nėra montuojami su stiklo rėmelių pagalba, bet tuo pačiu metu su durų konstrukcijos elementais, kurie žymiai pagerina jų stabilumą.

    

Modulinės durys įprastai būna su stikliukais, tačiau vonios kambaryje galima rinktis tą patį modelį, tačiau su aliumininių juostelių intarpais arba aklinas duris, išlaikant pasirinktų modulinių durų dizainą ir stilistiką. 

Techninė informacija

Durų kokybė priklauso ne tik nuo durų padengimo, tačiau iš kokių medžiagų varčia, stakta bei apvadai pagaminti. Durų varčios karkasas gali būti medinis arba pagamintas iš MDF ar MDP, nuo to priklauso durų kokybė ir kaina. Medinio karkaso durys kainuoja brangiau, tačiau jos yra sunkesnės ir patvaresnės. Vienas pagrindinių klausimų, kurių paklaus durų pardavėjas, kokie durų angos matmenys? Angos matuojamos “nuo mūro iki mūro”, matuojamas plotis ir aukštis bei sienos storis. Idealu, jei tai yra naujai formuojamos angos, tuomet angas galima priderinti prie standartinių durų matmenų.  Standartiniai išoriniai staktos matmenys, priklausomai nuo gamintojo, yra apie 650 x 2040 mm, 750 x 2040 mm, 850 x 2040 mm, 950 x 2040 mm.  Norint sužinoti, kokia reikalinga anga, reikia pridėti po 1,5-2 mm iš kiekvienos pusės, pvz. norint sumontuoti duris, kurių išoriniai staktos matmenys 850 x 2040 mm, anga turėtų būti apie 890 x 2060 mm. Jei grindys nėra sudėtos, nepamirškite pridėti apie 1-1,5 cm.

Durų staktos gali būti reguliuojamos, standartinės ir nematomos.  Reguliuojamos staktos - tai bendra konstrukcija su stakta, apvadais ir staktos praplatinimu, pagal reikiamą sienos storį. Reguliuojamas staktas nėra sudėtinga montuoti. Dažniausiai, tokios staktos reguliuojamos iki 2 cm. Jei sienos storis 100 mm, reiktų rinktis 100-120 mm reguliuojamą staktą. Standartinės staktos nuo reguliuojamų skiriasi, kad esant poreikiui apvadus ir staktos praplatinimus galima įsigyti atskirai. Standartinės staktos plotis gali būti apie 7-9 cm.

  

Nematomos arba paslėpiamos staktos - tai metalinės staktos, kurios montuojasi sienoje, todėl sumontuotos durys yra vienoje plokštumoje su siena.

  

Dažniausiai užduodami klausimai

  • Kokios reikalingos angos norint įmontuoti standartines duris?

Angos aukštis turėtų būti 2050-2080 mm, plotis priklausomai nuo pasirinkto modelio ir staktos apie 700, 800, 900, 1000 mm.

  • Kaip apskaičiuojamas vidaus durų komplektas?

Jei renkatės duris su reguliuojama stakta, tuomet komplektas apskaičiuojamas taip: varčia + reguliuojama stakta + furnitūra. Jei renkatės duris su standartine stakta ir norite uždengti sieną, tuomet komplektas apskaičiuojamas taip: varčia + stakta + staktos praplatinimas + apvadų komplektai (2 komp.) + furnitūra.

  • Kokias staktas lengviau sumontuoti reguliuojamas ar standartines?

Norint montuoti standartines staktas, reikalinga papildoma įranga praplatinimų ir apvadų pjaustymui. Reguliuojamos staktos - tai paruoštas blokas, kurio montavimas pakankamai nesudėtingas.

  • Ar reikalingas slenkstis?

Prie vidinių durų slenkstis nėra būtinas ir vis rečiau montuojamas. Tačiau, jei reikalinga geresnė šilumos bei garso izoliacija, galite rinktis standartinį medinį arba automatinį slenkstį, kuris montuojasi varčioje ir nusileidžia tik durims užsidarius.

  • Kurią varstymo kryptį pasirinkti?

Varstymo kryptis nustatoma traukiant duris į save, kurioje pusėje yra vyriai. Jei vyriai dešinėje - tai dešininės, jei kairėje - tai kairinės. Prieš nusprendžiant varstymo kryptį apsvarstykite, kad atidarymas neblokuotų kitų durų ar nekliudytų baldų bei įvertinkite, kurioje pusėje numatomi jungtukai šviesai.

Kiekvienas klientas mums labai svarbus, todėl jei kyla klausimų renkantis duris, apskaičiuojant durų komplektą, išsirenkant spalvą ar stilių - susisiekite su mumis!