Kieto kuro katilai – vienas iš populiariausių ir ekonomiškiausių būsto šildymo variantų, kuris naudoja kietą kuro šaltinį, pvz., medieną, anglis, briketus ar kitus kieto kuro variantus. Kieto kuro katilai gali turėti įvairias konstrukcijas ir technologijas, bet bendra jų veikimo logika yra tokia: katiluose yra speciali degimo kamera, į kurią dedamas kietas kuras. Degimo metu į degimo...

Kieto kuro katilai – vienas iš populiariausių ir ekonomiškiausių būsto šildymo variantų, kuris naudoja kietą kuro šaltinį, pvz., medieną, anglis, briketus ar kitus kieto kuro variantus. Kieto kuro katilai gali turėti įvairias konstrukcijas ir technologijas, bet bendra jų veikimo logika yra tokia: katiluose yra speciali degimo kamera, į kurią dedamas kietas kuras. Degimo metu į degimo kameros vidų patenka oro srautas, kuris leidžia kurui degti. Proceso metu išsiskirianti šiluma panaudojama patalpų šildymui.

Būsto šildymo rinkoje nemažai kieto kuro katilų gamintojų: KALVISATMOS, KAMEN, TERMEK, VILPROS PRAMONĖ, ALTEP ir kiti. Jų katilai kietam kurui – funkcionalūs, ilgaamžiai, pagaminti pagal naujausias gamybines technologijas, užtikrinantys minimalias šildymo išlaidas ir maksimalų savo galių panaudojimą. Kieto kuro katilų pasirinkimas platus: apatinio degimo katilai, katilai-viryklės, ketiniai kieto kuro katilai, plieniniai dujų generaciniai katilai, krosnelės pirtims. Visų tipų katilai konstruojami taip, kad jiems būtų reikalinga minimali priežiūra.

Buityje naudojami viršutinio degimo ir apatinio degimo kieto kuro katilai. Viršutinio degimo katilų galia reguliuojama sunkiau, nes dega visas sukrauto kuro sluoksnis. Pirminis oras degimui tiekiamas apatinėje dalyje, kur yra žarijos ir negalima net ir kintant šilumos poreikiui, smarkiai mažinti oro tiekimo, nes atsiranda nepilnas degimas. Tokio tipo katilų rinkoje yra gana mažai, dažniausiai tai būna katilai-viryklės, skirti dar ir maistui ruošti. Apatinio degimo katilai yra efektyvesni nei tiesioginio degimo, jie yra su papildomu šilumokaičiu ir atnaujintu antriniu oro padavimu. Apatinio degimo katiluose dega tik apatinis malkų sluoksnis, pirminis oras tiekiamas viršutinėje degimo kameros dalyje, kur degimas nevyksta. Čia atsiranda daugiau galimybių reguliuoti galią – platesnės degimui reikalingo oro kiekio keitimo ribos. Šiuo metu tokie katilai yra labiausiai paplitę Lietuvoje. Jų privalumai: universalūs (galima deginti anglis ir įvairias švarias medžio atliekas) ir priimtinos kainos. 

Kieto kuro katilai gaminami iš ypatingai tvirtų medžiagų – ketaus arba plieno. Ketaus katilai visiškai nereiklūs kūrenamam kurui ir nereikalauja itin geros kamino traukos. Tinkamai eksploatuojant kieto kuro katilą iš ketaus, jis gali tarnauti iki kelių dešimtmečių. Plieniniai katilai vertinami dėl aukšto naudingumo koeficiento bei ilgos degimo trukmės. Tokiame katile dūmai verčiasi kelis kartus, dėl to į kaminą patenka jau atšalę. Plieninis kieto kuro katilas yra optimaliausias pasirinkimas vertinant degimo trukmę, deginamo kuro įvairovę bei aukštą naudingumo koeficientą.

Malkomis kūrenamos tradicinio suomiško dizaino krosnelės pirtims – dar viena kieto kuro katilų rūšis, kuri aktuali tiems, kas mėgsta pirties teikiamus malonumus ar nori šildymo sodo nameliuose, nedidelėse sodybose. Pirties krosnelė gali būti pakraunamos dideliu akmenų kiekiu (40–50 kg), turi izoliuotą degimo kamerą, todėl krosnelės generuojamas garas yra itin švelnus ir tolygus. Krosnelės degimo kamera yra pagaminta taip, kad kuo efektyviau išnaudotų malkų atiduodamą energiją. Įdiegus papildomus oro aptakus krosnelėje sukuriamas efektyvus degimo procesas, kuris generuoja daugiau energijos iš to paties kiekio malkų. Taip mažiau teršiama gamta, nes iš malkų gauta energija sudeginama, o ne pašalinama per dūmtraukį.

Rinkoje platus kieto kuro katilų pasirinkimas, todėl svarbu įvertinti individualius poreikius, finansines galimybes ir išsirinkti tinkanti  katilą. Patikimų gamintojų, aukšto naudingo veikimo koeficiento ir šiuolaikiško dizaino, atitinkantys aukščiausius standartus, kieto kuro katilai internetu e-parduotuvėje Bausa.lt – puikus kokybės, patvarumo ir kainos santykis.

Nuolaida prekei -7%
Nemokamas pristatymas 0€
Kieto kuro katilas TERMEK Duo Uni 16 kW
 • 1,390.00€
 •  / vnt.
 • 1,495.00€
Nuolaida prekei -7%
Nemokamas pristatymas 0€
Kieto kuro katilas TERMEK Duo Uni 20 kW
 • 1,484.00€
 •  / vnt.
 • 1,595.00€
Nuolaida prekei -7%
Nemokamas pristatymas 0€
Kieto kuro katilas TERMEK Duo Uni 27 kW
 • 1,823.00€
 •  / vnt.
 • 1,960.00€
Nuolaida prekei -7%
Nemokamas pristatymas 0€
Kieto kuro katilas TERMEK Duo Uni 33 kW
 • 1,967.00€
 •  / vnt.
 • 2,115.00€
Nuolaida prekei -7%
Nemokamas pristatymas 0€
Kieto kuro katilas KAMEN Dremax 10 kW
 • 1,576.00€
 •  / vnt.
 • 1,695.00€
1-20 iš 58